Fesleğen
Yetiştirme Kiti
(Kokulu)


Ekim


Konservenizin içinden çıkan özel tohum tüpünün su ile doldurun. İyice çalkalayın. 24 saat bekletin.

Konserve içindeki topraktan 1 cm kadar alın ve tohum tüpünü konserveye dökün. Aldığınız toprağı tekrar tohumların üzerine koyun ve 5 tohum tüpü dolusu su dökün.

Çok derine ekilen tohumlar, çimlenmeleri için gerekli ısı ile havayı bulamayacakları için, üzerlerindeki kalın toprak tabakasını delip yüzeye çıkamazlar. Yeteri kadar derine ekilmeyen tohumlar ise, yetişmeleri için gerekli nemden yoksun kalacaklarından çimlenip gelişemezler. Bu nedenle tohumların doğru derinliğe ekimi çok önemlidir.

Yetiştirme


Fidelerinizin yetişeceği konservenin üzerini çimlenme başlayana kadar, sera etkisi yapmak için streç film ile örtebilirsiniz. Toprağı nemlendirmek için hergün 2 tohum tüpü dolusu sulayın. Tohumların çimlenmesi için, ışık alan bir yer tercih edin.

Tohumlar 18ºC ve üzeri sıcaklıkta 1 hafta içinde çimlenmeye başlar. 15-20 cm olduklarında fidelerinizi büyük bir saksıya dikin. Ortalama 10 hafta içinde afiyetle yemeye başlayabilirsiniz.Hakkımızda | Teslimat Şartları | İade Şartları | Gizlilik Sözleşmesi | Bize Ulaşın