Kıl Biber
Yetiştirme Kiti
(Tatlı Biber)


Ekim


Konservenizin içinden çıkan özel tohum tüpünü su ile doldurun. İyice çalkalayın ve 24 saat suda bekletin.

Konserve içindeki topraktan 1 cm kadar alın ve tohum tüpünü konserveye dökün. Aldığınız toprağı tekrar tohumların üzerine koyun ve 3 tohum tüpü dolusu su dökün.

Uyarı: Çok derine ekilen tohumlar çimlenmeleri için gerekli ısı ile havayı bulamayacağından, üzerindeki kalın toprak tabakasını delip yüzeye çıkamazlar. Yeteri kadar derine ekilmeyen tohumlar ise, yetişmeleri için gerekli nemden yoksun kalacaklarından çimlenip gelişemezler. Bu nedenle tohumların doğru derinliğe ekimi çok önemlidir.

Yetiştirme


Fidelerinizin yetişeceği konserveyi streç film ile örterek sera etkisi yaratabilir, böylelikle çimlenmenin başlamasını hızlandırabilirsiniz. Toprağı nemlendirmek için her gün 1 ya da 2 tohum tüpü dolusu sulayın. Tohumların çimlenmesi için güneş alan bir yer tercih edin.

Tohumlar 18ºC ve üzeri sıcaklıkta 1 hafta içinde çimlenmeye başlar.

1 kitten 10 adete kadar fide alabilirsiniz.

Konserve ölçüleri 9 cm yükseklik ve 7 cm çapındadır. Bu ölçüler fide yetiştirmek için idealdir.

Maydanoz, nane, dereotu, fesleğen, roka ve kekik gibi yeşillikler tamamen konserve içinde büyütülürken; diğer kitlerde fideleriniz 10-15 cm boyuna ulaşınca tüm fidelerinizi en az 10 cm aralıklı olarak büyük bir saksıya geçirmeniz veya bahçenize dikmeniz önerilir. Böylece çok daha hızlı meyve ve sebze alırsınız.

Tavsiyeler


Tüm kitlerimiz 18ºC ve üzeri sıcaklıkta 12 ay boyunca ev ortamında ekilebilir.

Açık alanda ekim tavsiyemiz:
Tatlı Kıl Biber kitimiz için Nisan başı ile Eylül sonu arasında açık alanda ekim yapabilirsiniz.


Hakkımızda | Teslimat Şartları | İade Şartları | Gizlilik Sözleşmesi | Bize Ulaşın